Ciśnieniomierz standardowy manualny ze stetoskopem Intec WX-1004

45,10 zł
VAT: 3,34 zł (VAT 8%)
Stan magazynowy: dostępny
Status dostawy: 48h do 5 dni roboczych
Najtańsza wysyłka od 14,90 zł
Ilość
szt.  
Intec Ciśnieniomierz mechaniczny WX-1004

Wskazania:

Intec Ciśnieniomierz aneroidowy (mechaniczny) WX-1004 to urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi w warunkach domowych, jak również w placówkach medycznych. Dla osób zmagających się z zaburzeniami ciśnienia krwi, które potrafią odczytać wynik przy pomocy stetoskopu i zegara mechanicznego.

Właściwości:

Ciśnieniomierz zaprojektowany w oparciu o klasyczne rozwiązania stosowane w medycynie i wykonany w zgodzie z normą PN-EN1060 określającą wymagania stawiane automatycznym lub manualnym urządzeniom do nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi, w których zastosowanie ma nadmuchiwany mankiet.

Na ciśnieniomierz Intec WX1004 składa się: manometr o średnicy 4,5 cm umożliwiający szybkie i dokładne odczytanie wyniku, mankiet, balonik przeznaczony do jego pompowania oraz stetoskop.

Stosowanie:

Owinąć mankiet dookoła lewego ramienia na wysokości 2-3 cm powyżej zgięcia łokciowego, stetoskop przyłożyć do tętnicy pod mankietem, zamknąć zawór na gruszce i napompować mankiet obserwując cały czas manometr. Pompować należy tak długo, aż wskazówka manometru przekroczy zwykle mierzone ciśnienie skurczowe o ok. 30 mm Hg. Otworzyć zawór i obserwować na manometrze powolny spadek ciśnienia.\

Po usłyszeniu pierwszego wyraźnego tonu w stetoskopie należy odczytać na skali manometru wartość ciśnienia skurczowego (górnego).

Po usłyszeniu ostatniego słyszalnego tonu należy odczytać wartość ciśnienia rozkurczowego (dolnego).

Zalecane jest, by przed pomiarem chwilę odpocząć.

Okres gwarancji: 24 miesiące

Opakowanie:

manometr,

mankiet,

balonik do pompowania mankietu,

stetoskop,

etui.

Do działania naszego sklepu używamy plików cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików coockies.