Opatrunek ze srebrem Atrauman Ag 10x10cm HARTMANN

17,00 zł
VAT: 1,26 zł (VAT 8%)
Stan magazynowy: dostępny
Status dostawy: 48h do 5 dni roboczych
Najtańsza wysyłka od 14,90 zł
Ilość
szt.  
Opatrunek ze srebrem Atrauman Ag 10x10cm 1 sztuka

Atrauman Ag to antybakteryjny opatrunek z maścią zawierający srebro, przeznaczony do bezurazowego opatrywania ran.

Atrauman® Ag jest cienki, miękki, łatwy do układania i może być docinany do wymaganego rozmiaru.

Atrauman® Ag zapewnia dobry kontakt z całą powierzchnią rany.

Atrauman® Ag zapewnia bezbolesną zmianę opatrunku poprzez minimalizację przyklejania się do rany.

Atrauman® Ag to nieprzywierająca warstwa kontaktowa odpowiednia do leczenia ran przewlekłych, takich jak

owrzodzenie żylne podudzi,

owrzodzenie w przebiegu stopy cukrzycowej oraz

odleżyn

leczenia ostrych oparzeń maksymalnie II stopnia

leczenia skory ludzkiej prowadzonego przez specjalistów.

SKŁAD:

Materiał nośny składa się z włókien piliamidowych pokrytych srebrem elementarnym. Jest impregnowany maścią na bazie triglicerydów (tłuszczów obojętnych) niezawierającą substancji czynnych. Maść zawiera (według INCI): Caprylic/Capric/Myristik/Stearic Triglyceride; Bis-diglyceryl Polyacyladipate-2, Macrogol 2000.

WŁAŚCIWOŚCI I SPOSÓB DZIAŁANIA:

Miękki, cienki i łatwy do układania materiał nośny zapewnia dobry kontakt z podłożem rany.

Powierzchnia materiału nośnego i maść zapobiegają przyklejaniu się opatrunku do rany, dzięki czemu można go BEZBOLEŚNIE zmieniać. Atrauman® Ag działa jak opatrunek barierowy z maścią zawierający srebro.

Maść chroni brzegi rany, zapobiegając maceracji.

Nie zawiera substancji czynnych ani parafiny.

SPOSÓB STOSOWANIA:

Z zachowaniem warunków jałowości opatrunek Atrauman® Ag należy wyjąć z jednostkowego opakowania peel pack wraz z dwiema papierowymi nakładkami osłaniającymi i w razie potrzeby odpowiednio przyciąć go do wielkości rany. Opatrunek Atrauman® Ag powinien wystawać poza ranę i mieć w przybliżeniu wielkość zbliżoną do rozmiarów opatrunku wtórnego.

Usunąć papier z jednej strony. Można albo przyłożyć opatrunek stroną bez papieru do rany, a następnie usunąć pozostałą nakładkę osłaniającą (patrz piktogramy 1–5), albo za pomocą sterylnej pęsety lub sterylnych rękawiczek zdjąć opatrunek Atrauman® Ag z drugiej nakładki osłaniającej i przyłożyć go do rany (patrz piktogramy a–f). Opatrunek Atrauman® Ag powinien być nakładany jako jedna warstwa. Nie należy zawijać go ani nakładać wielowarstwowo. W celu pochłaniania wydzieliny z rany należy na opatrunku Atrauman® Ag zastosować odpowiedni jałowy opatrunek wtórny (opatrunek chłonny lub superabsorpcyjny jak np. Zetuvit® Plus, opatrunek piankowy lub gazowy) zgodnie z jego instrukcją stosowania.

Opcjonalnie, można zastosować system do terapii podciśnieniowej ran Vivano. Skuteczność opatrunku barierowego utrzymuje się maksymalnie przez siedem dni. Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej ani nie ma innych wskazań medycznych, opatrunek Atrauman® Ag powinien być zmieniany podczas każdej zmiany opatrunku.

Czas użycia opatrunku nie powinien przekraczać siedmiu dni.

Do działania naszego sklepu używamy plików cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików coockies.