Opatrunek indywidualny Olaes Modular Bandage 4"

46,00 zł
VAT: 3,41 zł (VAT 8%)
Stan magazynowy: dostępny
Status dostawy: 48h do 5 dni roboczych
Najtańsza wysyłka od 14,90 zł
Ilość
szt.  
Opatrunek OLAES został zaprojektowany w odpowiedzi na trudne warunki pola walki, na bazie doświadczeń jednostek specjalnych w Iraku i Afganistanie.


OLAES jest umieszczony w sterylnym, hermetycznym opakowaniu, wewnątrz którego znajduje się próżnia.

Powoduje to zmniejszenie rozmiarów opatrunku, który dzięki temu można przymocować do kamizelki taktycznej, hełmu lub włożyć do plecaka.


OLAES jest rozwiązaniem typu wszystko w jednym tzn. można użyć go w przypadku różnych typów zranień.


Może być stosowany zarówno przez ratownika medycznego, jak i żołnierza przeszkolonego w zakresie pierwszej pomocy.


OLAES pozwala ratownikowi wyjąć z kompresu wyjałowioną gazę o gęstej, nieregularnej strukturze i za jej pośrednictwem uzyskać ucisk dokładnie w miejscu, gdzie jest to potrzebne.

Za jej pomocą można usunąć ciała obce z rany i okolic. Następnie gazę można owinąć kompresem nieprzywierającym do rany i ścisnąć bandażem elastycznym w celu ochrony rany przed zanieczyszczeniem i uzyskania precyzyjnego bezpośredniego ucisku.


Gazę można zastosować do jednoczesnego zaopatrzenia tym samym opatrunkiem zarówno rany wlotowej, jak i wylotowej (wg nowych wytycznych rany postrzałowe powinny być zapakowane gazą, czyli do kanału powinna zostać wciśnięta gaza, aby ucisnąć krwawiące naczynie krwionośne).


Bandaż elastyczny posiada rozmieszczone poprzecznie cienkie taśmy typu rzep uniemożliwiające przypadkowe rozwinięcie się bandaża w czasie jego stosowania.

Ta funkcja również ogranicza możliwość zanieczyszczenia opatrunku, szczególnie gdy ranny znajduje się w takim środowisku, jak pustynia czy lasy tropikalne.

Nie ma możliwości, by rolka bandaża rozwinęła się sama, co może się zdarzyć w sytuacji, gdy ratownik jest w stanie silnego stresu. Taśmy stabilizują również opatrunek po końcowym jego zamocowaniu.


Wewnątrz opatrunku OLAES znajduje się plastikowa folia, która służy jako opatrunek okluzyjny na rany postrzałowe klatki piersiowej oraz jako izolacja termiczna.


Specyfikacja:


bandaż elastyczny: szerokość 10cm, długość 120cm

kompres na ranę: 10x15cm

gaza rolowana o szerkości 9cm i długości ok.250cm

folia uszczelniająca rany klp: 5x7cm

orientacyjne wymiary zapakowanego próżniowo opatrunku: 10x5x4cm

Do działania naszego sklepu używamy plików cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików coockies.