Produkowane jest według receptury opracowanej w mieście Aleppo w Syrii, a jego historia sięga niemal 40 wieków wstecz. Dzisiejszą postać otrzymało ok. VIII wieku n.e.
Tworzone na bazie oliwy z dodatkiem oleju z jagód wawrzynu, nie zawiera żadnych barwników, stabilizatorów zapachu ani pochodnych tłuszczów zwierzęcych.
Do Europy trafiło wraz z wracającymi z wypraw krzyżowcami i jest przodkiem wszystkich współczesnych twardych mydeł.
Cenne składniki Oliwa – nawilża, odżywia i zmiękcza skórę, koi podrażnienia, a rozszerzając pory umożliwia głębokie jej oczyszczenie.
Olej z jagód wawrzynu - odnawia płaszcz hydrolipidowy, działa antyseptycznie, dezynfekująco, przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo, przeciw pasożytniczo.
Przeznaczenie Dla wszystkich, którzy dbają o swoją skórę, szczególnie dla skóry przesuszonej i wrażliwej.
Jest dobroczynnym rozwiązaniem przy trądziku, egzemie, łuszczycy, łupieżu, alergiach, atopowym zapaleniu skóry i innych problemach skórnych.
Można nim zastąpić żele pod prysznic i kosmetyki do demakijażu. Nadaje się do mycia włosów i skóry głowy zamiast szamponu (1-2 razy w tygodniu).
Można go używać do golenia, a także jako maseczki na twarz (pozostawić 1 minutę i spłukać wodą).
W Syrii stosowane jest do łagodzenia ukąszeń owadów, wystarczy posmarować suchym mydłem.
Mydło Derm'Alep jest hypoalergiczne i może być używane do mycia delikatnej skóry dzieci.
Skład sodium olivate, aqua, laurus nobilis fruit oil, glycerin, sodium chloride, sodium hydroxide
Nazwa Wprawdzie ani produkt, ani nazwa „Mydło z Aleppo” nie są zastrzeżone, ale według dobrych praktyk produkcyjnych prawo do niej mają wyłącznie mydła stworzone
z oliwy i oleju z jagód wawrzynu w odpowiednich proporcjach.
Inne oleje są niedopuszczalne. Mydło z Aleppo powinno mieć postać kostki w kolorze zielonym lub beżowym (gdy leżakowało i jego powierzchnia uległa oksydacji).