Opatrunek hydrożelowy Burn Tec 5X5

11,99 zł 9,59 zł
VAT: 0,71 zł (VAT 8%)
Stan magazynowy: dostępny
Status dostawy: 48h do 5 dni roboczych
Najtańsza wysyłka od 14,90 zł
Rozmiar *
Ilość
szt.  
Dla potrzeb ratowniczych służb wojskowych wprowadzono specjalną wersją opatrunku BurnTec. Jest on zapakowany w torebkę w kolorze khaki, etykieta jest także w takiej kolorystyce. Nasze opatrunki znajdują się obecnie na wyposażeniu plecaków taktyczno-ratunkowych Wojska Polskiego, były obecne także na wyposażeniu medycznym w misjach w Iraku.
W ostatnim czasie opatrunki BurnTec dystrybuowane w USA przez firmę North American Rescue znalazły się na wyposażeniu w apteczkach IFAK (Individual First Aid Kits) elitarnych amerykańskich jednostek US Marines. Nasze opatrunki posiadają aprobatę agencji FDA, mają nadany kod NSN (NATO Stock Number), natomiast nasza firma otrzymała Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej (NCAGE).
Opatrunek ten, spośród rodziny opatrunków hydrożelowych wyróżnia się tym, że na całej swojej powierzchni został wzmocniony zatopioną wewnątrz włókniną, która zapewnia mu odpowiednią wytrzymałość i umożliwia jego błyskawiczne wyjęcie z foremki bez niebezpieczeństwa rozerwania hydrożelu. Dzięki temu rozwiązaniu oraz zaletom, jakie niesie jego hydrożelowa budowa, BurnTec jest uniwersalnym opatrunkiem o szerokim zastosowaniu w ratownictwie medycznym. Wykorzystywany jest przez profesjonalne służby: pogotowia ratunkowe, straż pożarną, wojsko, policję i służby cywilne.
BurnTec® stanowi jedyny opatrunek hydrożelowy dostępny na rynku ratownictwa medycznego w postaci stabilnego hydrożelu (nie jest płynny), który wykorzystywany jest nie tylko w trakcie pierwszej pomocy w przypadku oparzeń. Znajduje on zastosowanie jako opatrunek ratunkowy również w przypadku głębokich otarć, otwartych złamań oraz wszelkich innych urazów skóry wymagających natychmiastowego zaopatrzenia. Opatrunek BurnTec wykorzystywany jest także w późniejszej fazie leczenia pacjentów szczególnie na szpitalnych oddziałach ratunkowych czy oddziałach chirurgicznych.

Opatrunki hydrożelowe są elastyczne i plastyczne, dobrze przylegają do ciała, a dzięki dodanej włókninie są wytrzymałe na rozerwanie i wygodne w trakcie aplikacji. Hydrożelowa budowa opatrunku zapewnia utrzymanie optymalnego wilgotnego środowiska dzięki czemu procesy epitelializacji (naskórkowania) ulegają przyspieszeniu. W przypadku powierzchownych oparzeń (np. oparzeń słonecznych) opatrunek doskonale nawilża podrażniony naskórek, natomiast w przypadku ran sączących wysięk wraz z toksynami jest absorbowany i zatrzymywany w strukturze hydrożelu. Dodatkowo opatrunki są przepuszczalne dla powietrza i stanowią barierę dla bakterii z zewnątrz chroniąc ranę przed jej kontaminacją.

zastosowanie


BURNTEC jest nowoczesnym wyrobem medycznym stosowanym w następujących przypadkach:

    oparzenia I-go, II-go oraz III-go stopnia (termiczne, chemiczne, elektryczne)
    oparzenia słoneczne
    otarcia i podrażnienia naskórka
    stłuczenia i opuchlizny (ukąszenia)
    inne urazy skóry, w których pożądane jest wilgotne środowisko

Opatrunek hydrożelowy zapewnia równowagę wilgoci na powierzchni rany. Absorbuje wysięk z rany lub nawadnia ranę w przypadku ran suchych.

Stosując BURNTEC stwierdzono, że:

    opatrunek bardzo dobrze odbiera ciepło chłodząc miejsce urazu jednocześnie dając uczucie kojącego działania, co znacznie poprawia komfort pacjenta
    podczas zmiany opatrunku wszelkie zanieczyszczenia z rany usuwane są wraz z opatrunkiem
    opatrunek zapobiega wysychaniu rany oraz tworzeniu się strupa na jej powierzchni, a jednocześnie chroni ją przed zanieczyszczeniem i ewentualnym zakażeniem zewnętrznym
    natychmiastowe zastosowanie opatrunku zmniejsza ryzyko powstawania blizn przerostowych
    zmiana opatrunku jest bezbolesna – delikatny hydrożel nie uszkadza ziarniny, ani nowego naskórka nie dla bakterii – chroni przed kontaminacją
    Hydrożel zapewnia optymalne wilgotne środowisko – przyspiesza naskórkowanie
    Jest elastyczny i miękki – dobrze przylega oraz dopasowywuje się do kształtów ciała
    Nie przywiera do rany dzięki czemu zmiana opatrunku jest bezbolesna dla pacjenta
    Jest biozgodny, nie powoduje uczuleń

OPAKOWANIE KOLORU CYWILNEGO- NIEBIESKIE


Do działania naszego sklepu używamy plików cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików coockies.