Bicaps Antioxidant

55 zł
VAT: 4,07 zł (VAT 8%)
Stan magazynowy: dostępny
Status dostawy: 48h do 5 dni roboczych
Najtańsza wysyłka od 14,90 zł
Ilość
szt.  
Połączenie opatentowanej dysmutazy ponadtlenkowej (enzym antyoksydacyjny) z wit. E i cynkiem, które pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Dysmutaza ponadtlenkowa (SOD) to, obok katalazy i peroksydazy glutationowej, kluczowy związek tzw. „pierwszej linii obrony” przed wolnymi rodnikami. SOD występuje naturalnie w każdym organizmie tlenowym, jednak jego poziom wraz z wiekiem zmniejsza się. U ssaków wyróżnia się 3 rodzaje SOD, w tym m.in. mangan SOD (Mn-SOD) oraz miedź-cynk SOD (Cu/ZN-SOD), który wg badań stanowi ponad 90% całkowitego SOD.

BICAPS ANTIOXIDANT zawiera aż trzy typy dysmutazy ponadtlenkowej (SOD): mangan SOD (Mn-SOD), nikiel SOD (Ni-SOD) oraz miedź – cynk SOD (Cu/Zn-SOD).

Opatentowana technologia pozwoliła na uzyskanie surowca, w skład którego wchodzą również katalaza i peroksydaza. Aktywność katalazy waha się w granicach 400-800 jednostek/g masy surowca, a peroksydazy glutationowej - w granicach 150-300 jednostek/g masy surowca.

Badania wykazały, że zastosowany w produkcie SOD jest stabilny w środowisku żołądka (prawie 80% początkowej ilości SOD przeżywa w żołądku nawet po 2 h), a jego stopniowe i ciągłe uwalnianie ma miejsce dopiero w jelicie (nawet do 4 h).

Do działania naszego sklepu używamy plików cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików coockies.