BICAPS COENZYME Q10

41,99 zł
VAT: 3,11 zł (VAT 8%)
Stan magazynowy: dostępny
Status dostawy: 48h do 5 dni roboczych
Najtańsza wysyłka od 14,90 zł
Ilość
szt.  
Formeds Bicaps Coenzyme Q10 zawiera wysokojakościowy Ubichinon, który jest naturalną substancją wspierającą pracę wszystkich komórek organizmu.

W połączeniu z inuliną wspiera trawienie i wchłanianie składników odżywczych, pobudza perystaltykę jelit, pozwalając utrzymać regularność wypróżnień.

Koenzym Q10 (ubichinon) to związek organiczny należący do grupy chinonów.

Jest obecny w mitochondriach wszystkich komórek.

Mitochondrium to organella odpowiedzialna za produkcję energii w wyniku oddychania komórkowego.

Koenzym Q10 odpowiada za właściwy przebieg tego procesu, jak również przyczynia się do redukcji wolnych rodników powstałych podczas reakcji utleniania.

Jego właściwa suplementacja w okresach zwiększonego zapotrzebowania, tj w przypadku:

depresji;

restrykcyjnej diety;

rekonwalescencji po przebytym zawale serca;

zapewni poprawę kondycji naczyń krwionośnych i pozwoli utrzymać optymalny bilans energetyczny.

Funkcjonowanie komórek jest niemożliwe bez udziału ATP - czyli energii zmagazynowanej w postaci związku chemicznego.

ATP powstaje w mitochondriach nazywanych „centrami energetycznymi”, w wyniku cyklu Krebsa, do którego przebiegu konieczny jest koenzym Q10.

Związek ten pośredniczy w przenoszeniu elektronów oddzielonych we wcześniejszych etapach oddychania komórkowego, powstałych podczas spalania węglowodanów i tłuszczów.

Niedobór CoQ może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Szczególnie narażone na niedobory są osoby zażywające leki obniżające poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów, a także podwyższające cholesterol HDL.

Hamują one szlak syntezy CoQ nasilając w ten sposób zaburzenia procesu oddychania głównie w tkance mięśniowej.

Symptomy, które mogą wskazywać na konieczność włączenia do suplementacji koenzymu Q:

apatia, obniżenie nastroju, senność;

szybkie zmęczenie, spadek energii;

bóle mięśniowe, przedłużające się „zakwasy”;

problemy z koncentracją i skupieniem uwagi;

podatność na infekcje.

Formeds Bicaps Coenzyme Q10, to czysta i jedna z lepiej przyswajalnych form tego związku. Korzyści płynące z jego stosowania:

1. Koenzym Q bierze udział w unieszkodliwianiu wolnych rodników poprzez umiejętność wiązania wolnych elektronów, a także uczestniczy w przemianach witaminy E do formy aktywnej, co podnosi jego funkcje antyoksydacyjne.

2. Poprawia profil lipidowy krwi i zabezpiecza przed szkodliwym wpływem cholesterolu. Przez wzgląd na właściwości antyoksydacyjne, koenzym Q10 nie pozwala na utlenianie lipidów w obrębie naczyń krwionośnych. Zapobiega w ten sposób rozwojowi płytki miażdżycowej, uniemożliwiając odkładanie się cholesterolu na ściankach tętnic.

3. Suplementacja Koenzymu Q10 może być pomocna osobom zmagającym się z cukrzycą lub wykazującym stan przedcukrzycowy. Powodem tych zmian chorobowych jest zaburzona praca trzustki w zakresie wydzielania insuliny. Badania donoszą, że koenzym Q10 wykazuje pozytywny wpływ na organy wewnętrzne. Dodatkowo zmniejsza poziom markeru, wskazującego na rozwój cukrzycy.

4. Zwiększona obecność koenzymu Q10 w komórkach skóry wpływa na intensywność produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu łatwiej utrzymać odpowiednie napięcie i jędrność skóry. Dodatkowo, jego funkcje antyoksydacyjne zapobiegają uszkodzeniom komórek i powstawaniu przedwczesnych oznak starzenia, poprzez zwalczanie wolnych rodników np. przy zwiększonej ekspozycji na działanie promieni słonecznych.

Do działania naszego sklepu używamy plików cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików coockies.